Zapojené školy

Klíčovými subjekty projektu "Pestrá strava" jsou školy, resp. kantýny a školní jídelny. V níže uvedeném seznamu si můžete snadno prohlédnout, jaké školy se již do projektu zapojily. Jako příklad dobré praxe pak uvádíme zkušenosti ze školy v Jaroměři, kde proběhl pilotní projekt.

Jak se zapojit?

Chcete se do projektu zapojit jako škola? Je to velmi jednoduché – napište nám na e-mail info@stravabezchemie.cz. Následně vás kontaktuje náš výživový poradce z daného regionu, který vám po úvodním setkání navrhne plán aktivit, jež v dané škole povedou ke zlepšení stravovacích zvyklostí (asistence při výběru potravin v kuchyni i v kantýnách, zavádění nových pokrmů do jídelníčku apod.).

Příklad dobré praxe: "Pestrá strava" – škola v Jaroměři

Pilotní projekt "Pestrá strava" proběhl ve spolupráci se školou v Jaroměři v Královéhradeckém kraji, kde byla rodičům a žákům představena Zdravá kantýna. Potraviny, které jsou v ní nabízeny, byly konzultovány s výživovým poradcem projektu "Pestrá strava". V rámci projektu Zdravá kantýna žáci z doporučených potravin vytvořili celou řadu vlastních receptů, které dali ochutnat a ohodnotit rodičům. Z receptů byly vybrány svačiny, které jsou zařazeny do nabídky kantýny, stejně jako do objednávacího systému, jehož prostřednictvím mohou rodiče i žáci svačiny objednávat elektronicky dopředu. Reportáž z akce si můžete přečíst například zde.

map_cz

Adresa: Most, Václava Talicha 1855,

Email: reditelka@4zsmost.cz

Web: www.4zsmost.cz

Adresa: Kralovická 12, Plzeň

Telefon: 378 028 350, 378 028 351

Email: skola@zs4.plzen-edu.cz

Web: www.zs4.plzen.eu

Adresa: Orlické nábřeží 356/1 Hradec Králové 3

Telefon: 495 51 37 44

Email: skola@bisgymbb.cz

Web: http://www.bisgymbb.cz/

Adresa: Soukenická 55 - Pivovarské nám, Hradec Králové

Telefon: 724 461 102

Email: hana.simackova@skokdozivota.cz

Web: http://www.bistroudvoupratel.cz/

Adresa: Jiráskovo náměstí 10, Plzeň

Telefon: 378 028 680

Email: zsma@mzs.plzen-edu.cz

Web: http://masarykovazs.cz/